Kampanya ve Eğitim

Faaliyetlerimiz
Kampanya ve Eğitim – Bilinçlendirme Organizasyonları

İnsanlar Konuşa Konuşa

Aile Sağlığı Araştırma Derneği ASAD’ın düzenlediği, halk sağlığı toplantıları serisi, " İnsanlar Konuşa Konuşa…"  isimli oyun Prof. Dr. Halim Hattat’ın Başkanlığında, tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın sahneye koyması ile 5 ilimizde, 6 kez sahne aldı.

Türkiye genelinde Sağlıklı Aileler Mutlu İlişkiler konulu bir dizi halkı bilinçlendirme toplantısı düzenlenerek halkın yanı sıra hekimlere de yeni tedavi yöntemlerinin anlatılacağı platformlar oluşturuldu. "İnsanlar Konuşa Konuşa..."  isimli tiyatro oyunu, herkesin yakından tanıdığı ve severek izlediği tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın yönetiminde hazırlandı.

Oyunda,  yine Volkan Severcan, Necati Bilgiç, Kerem Atabeyoğlu, Ayşen Gruda ve Burcu Çağrı gibi sevilen sanatçılar rol aldı.

İnsanların günlük fiziki ve psikolojik performanslarındaki yetersizliğin başında gösterilen ilişki  bozukluklarının aile sağlığı üzerindeki etkilerini de minimize etmek gibi bir misyon üstlenen ASAD ( Aile Sağlığı Araştırma Derneği ), bu proje ile İstanbul’un dışında kalan vatandaşlarımızı da bilinçlendirmeyi hedefledi. Bu bağlamda bilgilendirme toplantısı ve tiyatro gösterisi, Prof. Dr. Halim Hattat’ın başkanlığında sırasıyla, Adana, Gaziantep, Kayseri, İstanbul ve Bursa da sahnelendi.

Ayrıca oyundan önce Prof. Dr. Halim Hattat kısa bir konferans vererek ülkemizde karşılaşılan sorunlar ve bunların tedavi yöntemlerini izleyicilerle paylaştı. Oyundan sonra ise toplantıya katılan doktorlar interaktif olarak halkın sorularını cevapladılar.

Erkeklerin En Merak Ettiği Sorular ve Cevapları
Türkiye’nin 23 ilini kapsayan bir dizi bilgilendirme seminerleri ile eczacı ve eczane teknisyenleri bir araya geldi.

ASAD’ın Sertleşme Sorununa yönelik olarak, Türkiye genelinde ve 1205 eczacıyla görüşerek yaptığı araştırmada, katılımcı eczacıların erkeklerin en merak ettiği sorunlar hakkında bilgi derecesinin orta düzeyde olduğu ortaya çıktı. ASAD, yapılan araştırmada ortaya çıkan sonuçlar ışığında, sağlıkta eczacıların çok önemli rol oynaması nedeniyle eczacıların ve eczane teknisyenlerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak için Türkiye’nin 23 ilini kapsayan “Erkeklerin En Merak Ettiği Sorular ve Cevapları” konulu bir dizi bilgilendirme seminerleri düzenledi.

Seminere katılan tüm eczacı ve eczane teknisyenlerine Aile Sağlığı Araştırma Derneği tarafından birer katılım ve eğitim sertifikası verildi.

10 Altın Kuralla Well Aging

Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin  5. Yıldönümünde Basın Toplantısı ve Golf Turnuvası

Nisan 2007’de Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin 5. Kuruluş Yıldönümü 2 günlük bir organizasyonla kutlandı. İlk gün, ESDA Başkanı Prof. Ignacio Moncada ve ASAD Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat beraber basının sorularını yanıtladılar. İkinci gün golf turnuvasını takiben verilen kokteylde basın, katılımcılar ile doktorlar bir araya geldi.

Ünlü aile ve cinsel zeka terapisti Amerikalı Dr. Marty Klein konfreans vermek üzere İstanbul’a geldi. Tüm dünyada ilgiyle izlenen ve ABD’de yükselen değer haline gelen huzurlu ilişkilerin yol haritasını, hem bilimsel hem de popüler boyutuyla irdelemek amacıyla 14 Mart 2005 Pazartesi günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda seminer düzenlendi. Aile Sağlığı Araştırma Derneği ve ESHA’nın katkılarıyla düzenlenen seminerde Dr. Marty Kline’nın yanı sıra Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat’ta görüşlerini bildirdi.

Araştırma Derneği ve ESHA’nın katkılarıyla düzenlenen seminerde Dr. Marty Kline’nın yanı sıra Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat’ta görüşlerini bildirdi.
2003 Yılından itibaren, her yıl 14 Şubat Sevgililer Gününde ESDA Türkiye olarak Avrupa  Kampanyasına katılımımızı gerçekleştirmekteyiz.

İlişki sorunları pek çok ilişkide çiftleri sessizliğe sürüklüyor. Bu kampanya günlerinde e-kartlar, posterler, alışveriş merkezlerinde kurulan deskler, indoor/outdoor boardlar, tv/radyo talkshow katılımları ve basın konferansları ile tüm ESHA üyelerinin o yıl için belirlediği mesaj aracılığı ile çiftleri daha mutlu ve kaliteli bir ilişki için sevgilerini  ifade etmeye çağırıyoruz.

Sevgililer Günü (Valentine’s Day) İnternet Kampanyaları
Bu sevgi kartları internet siteleri aracılığı ile doldurulup 100.000 üzerinde kişi tarafından sevdiklerine yollandı.

Avrupa Mutlu Çiftler, Huzurlu İlişkiler Projeleri

Avrupa’da 2009-2010-2011 de  3 senede  3 ayrı sempozyumla Çiftler Ele alındı!
Sahnede İngiliz profesyonel aktörlerle Dr. Ece Hattat gerçek yaşamdan uyarlanmış senaryoları oynadılar!